Para Birimi -  
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. ÖN BİLGİLER
Satıcı Firma: Sanal Market / Doğan Zorlu
Bundan sonra kısaca Satıcı olarak adlandırılacaktır.
Satıcı Firmanın Web Sitesi: www.isitmadeposu.com
Satışa Konu Olan Ürün: www.isitmadeposu.com internet sitesi üzerinden satılan ürünler.Detayları aşağıdaki gibidir.
Satıcı Firma Adresi: Sanal Market Doğan Zorlu, Süleyman Demirel Blv. Kural İş Merkezi No:82-D Kuşadası-AYDIN
Satıcı Firma Telefonu: 0256 6144077
Satıcı Firma Faksı:

Müşteri: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.isitmadeposu.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti ticari veya mesleki amaçlarla satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

Tüketici: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.isitmadeposu.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir. Bundan sonra özellikle Tüketici Hukukundan kaynaklanan özel haklardan bahsedilirken Tüketici ifadesi diğer tüm hallerde müşteri ifadesi kullanılacaktır.

Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme Satıcı ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.

Üye kayıt formu ve sipariş formu: Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı müşteri kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluğu olduğunu müşteri kabul eder.

Siparişin Alınması: Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.isitmadeposu.com sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler Satıcı tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

Ödeme işlemleri: Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra beş iş günü içerisinde havale bankaya ulaşırsa siparişi onaylanacaktır. Beş iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan müşterilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir. Sipariş bedeli Satıcı’nın hesaplarına geçmedikçe müşterinin teslim talebinde bulunmaya hakkı yoktur.

Banka Havalesi, Kredi kartı veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka Havale Bildirim Formu 'nu doldurmak ve Satıcı’ya iletmek zorundadırlar. Satıcı ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Satıcı, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

Ürünlerin Temin Edilmesi: Internet sitesinde yapılan teşhir Borçlar Kanunu anlamında bir icaba davettir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca kritik stok seviyesinde olan ürünlerin siparişinde öncelikle stok teyidi alınması gerekir. Bu gibi durumlarda müşteri Satıcı’yı arayabileceği gibi, Satıcı tarafından da irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan size ulaşılarak bilgi verilebilir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi yada aynı özelliklerde başka markada bulunması durumunda; bu durum Müşteri'ye bildirilecek onayı alınması ile müadil ürün gönderilecek veya Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde Müşteri'ye iade edilecektir.
Müşteriye herhangi bir sebepten ötürü ulaşılamaması durumunda ödemesi alınmış muadili bulunabilen bir ürün Müşteri'ye gönderilecektir.
Web sitemizde bulunan ürünlerin görsel resimleri üretici firmalardan alınmaktadır.Ürünlerin temin edilme sırasında yapı-renk-özellik farklarından dolayı firmamız sorumlu değildir.

Ürünlerin Sevkiyatı:Malzemenin nakliye sorumluluğu ve riski Müşteriye aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler Kargo şirketleri ile gönderilir.

Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, Sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra, stoklarda olan ürünler için en geç 7 iş günüdür. Stoklarda olmayan ürünler için ise 2-5 hafta ihracatçının teslimine bağlı olmak üzere ve ithalatın yapılması için süre gerekmektedir. Bu şekilde ithal edilen ürünler de en geç 7 gün içinde kargoya teslim edilirler.

Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise müşteri kargosunu kendi adresine en yakın noktada bulunan kargodan teslim almak zorundadır.

Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından Satıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Müşteri'nin ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; Satıcı’nın ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.

Sevkıyatların Ücretlendirilmesi: Ürün teslimatları anlaşmalı ve müşteri seçimine göre kargo firmaları ile yapılmaktadır.
(Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kago, UPS Kargo, Yurtiçi Kargo, Ambar (Nakliye) Aracı) Nakliye-Kargo ücreti müşteriye aittir. (Mesafeli satış sözleşmesinde detaylar belirtilmektedir.)

Kargonun Ambar (Nakliye) Aracı seçilmesi durumunda iletişim formu ile lüften istediğiniz anbar firmasını ayrıca belirtiniz.
Aksi halde firmamızın standart çalıştığı ambar firmaları ile gönderim yapılır.

Satıcı Elektrik Yurtiçi kargo ile anlaşması olduğundan indirimli gönderileri bu kargo ile yapmaktadır.
İndirimden yararlanmak için Yurtiçi kargoyu seçmeniz gerekmektedir.
Bütün ürün satışlarımızda sipariş aşamasında web sitemizde ürün kargo bedeli sistem gereği sıfır görünmektedir.
Fakat:
Ürünler çeşitlilik gösterdiği için kargo fiyatı belirtme imkanı olamamaktadır.
Bundan dolayı sipariş verilen
,
bütün kargo -anbar-nakliye gönderilerinin taşıma ücreti
alıcıya-müşteriye aittir.
Alıcı-müşteri taşıma bedelini kargosunu teslim alırken görevliye ayrıca ödemek zorundadır.

Müşteri, kargo şirketi ile Satıcı arasındaki Taşıma Hizmet Sözleşmesi'ndeki nakliye ücretlerini kabul eder.

Garanti, Arıza ve iade işlemleri: Satıcı, Garanti belgesi ile satılan ürünlerde üretici firma garantisini aynen müşterilerine yansıtmaktadır. Ürünün garantörü Satıcı değil, üretici firmalardır. Satıcı ürünün garanti süresi içinde, malzeme-imalat ve tasarım hatalarına bağlı olarak arızalanması durumunda, üretici firma vasıtasıyla garanti kapsamında arızayı bedelsiz olarak giderir.Garanti kapsamında Satıcı’ya gönderilen ürünlerin ve arıza bakımı sonrası müşteriye tekrar geri gönderim nakliye bedelleri müşteriye aittir.

Satıcı, Garanti belgesiz satılan ürünlere ise, Ticaret Kanunundan kaynaklanan garanti hükümleri uygulanır. Garanti süresi içinde bu ürünlerin malzeme-imalat ve tasarım hatalarına bağlı olarak arızalanması durumunda, garanti kapsamında arızayı bedelsiz olarak giderir.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda 4077 sy. Kanun hükümleri uygulanacaktır.
Garanti kapsamı dışında veya garanti sürelerinin dışında ortaya çıkan arızalarda da gönderilen malzemenin gereken servis ve yedek parça tespiti yapılarak bedeli müşteriye bildirilir. Müşteri onayı alındıktan ve bedelleri ödendikten sonra malzeme teslimatı yapılır.

Teslim edilen malların ayıplı çıkması halinde; iade işlemleri Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda da bu kanun hükümleri uygulanacaktır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

Cayma Hakkı; Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." Buna göre, Tüketici, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Tüketicin Cayma hakkından faydalanabilmesi için;
• Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması,
• iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
• Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
• iade işlemlerinin gerçekleşmesi için önce müşterinin Satıcı’ya yazılı bir şekilde başvurması gerekmektedir. Bu başvuru yapılmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
• Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
• Tüketici, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
• Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Döviz işlemleri: Satıcı, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan döviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır. Satıcı kesinlikle internet sitesinde belirtilmiş olan kur dışında başka bir kuru uygulayamaz.

Güvenlik: Kredi kartı bilgilerinizin güvenliği SSL sertifikası ile sağlanmaktadır.2. SÖZLEŞME KONUSU MALIN BİLGİLERİ
------------------------------------------------------------------------------

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.


3. DİĞER SÖZLEŞME MADDELERİ
------------------------------------------------------------------------------

1-Müşteri/Tüketici, Madde 2'de belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri ile madde 1'de yer alan satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
2- 18 yaşının altındaki ve vergi mükellefi olmayan kişilere Satıcı üzerinden satış yapılmamaktadır. Müşteri bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple Satıcı’yı yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir.
3- Satıcı internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi, anlık değişim, hesaplama, yazılım veya sistem hatalarından kaynaklanan durumlarda Satıcı sorumlu değildir.
4- Satıcı, sitesinde sattığı ürünlerin stokları, kendi stokları ile sınırlıdır. Satıcı stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, bu durumda siparişi bütün veya kısmi olarak iptal ederek, sipariş tutarının teslim edilmeyen kısmı kadarını müşteri hesabına iade etme hakkına sahiptir.
5-Sitede görünen bir takım fiyatlar KDV hariç olarak verilmiştir. Vergilendirme işlemi alışveriş sonunda yapılmaktadır. Vergi oranlarındaki değişiklik aynen müşteriye yansıtılır.Bazı fiyatlar ise KDV dahil hesaplanmıştır.
6- Satıcı, Herhangi bir zaman dilimi içinde verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumun oluşması durumunda Satıcı özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
7- Satıcı, sitesinde satışını yaptığı ürünlerin özellikleri aynı olmak kaydıyla, ürün kodunu herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirebilir. Bu sebepten doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir.
8- Satıcı, dışardan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları Satıcı’ya aittir.
9- Satıcı, mağaza içinde bazı bölümleri şifreli olarak girilebilen bölümler haline getirme hakkına sahiptir ayrıca önceden üyelik gerektirmeyen bölümleri üyelik gerektiren bölüm haline çevirebilme hakkına sahiptir.
10-Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, ithalat yasağı, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.Sözü geçen yazılı belge resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.
11- Satıcı internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
12-Müşteri, site içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yazılarından kaynaklanabilecek tüm sorunlardan, Satıcı hiçbir şekilde sorumlu değildir.
13- işbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda Satıcı’in kayıtlarıtarafları bağlayıcı ve kesin delil olarak kabul edilecektir. Müşteri ve tüketici işbu sözleşmeyi imzaladığı veya internet sitesi üzerinde onayladığı takdirde sözleşmede yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır. Taraflar arasında elektronik ortamda yapılmış olan yazışmalar delil olarak kabul edilecektir.

Sözleşmenin Uygulanması:Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

Sözleşmenin Başlaması: Bu sözleşme, Müşterinin Satıcı internet sitesi üzerinden herhangi bir hizmet aldığı ya da siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri bu sözleşmenin her maddesine uymayı süresiz olarak taahhüt etmiş sayılır. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

Sözleşmenin Feshi: Satıcı istediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.
Bu sözleşmenin uygulamasından kaynaklanacak ihtilaf hallerinde Kuşadası Mahkemeleri ile icra müdürlükleri yetkili olacaktır.